fbpx

Darmowy kurs fotografii na Instagramie!

Każdą wolną chwilę, którą wygospodarowywałam w czasie urlopu macierzyńskiego, przeznaczałam na pasję. Tylko dzięki temu byłam spokojna i miałam poczucie kontroli nad własnym życiem. Jeśli też szukacie czegoś, co da Wam poczucie wolności i nie zabierze cennego czasu, to śmigajcie na mojego Instagrama po darmowy kurs fotografii!

nalewanie herbaty - darmowy kurs fotografii

Już od jutra, co wtorek, na moim Instagramie będzie pojawiać się jedna lekcja z Darmowego Kursu „Fotografia w ciepłym kadrze”. Przez najbliższe sześć tygodni wspólnie przejdziemy przez najważniejsze zagadnienia związane z nauką fotografii.  Przygotowałam dla Was materiały, które pozwolą nie tylko opanować manualny tryb Waszych aparatów, ale również podstawy kompozycji, czy dobór światła.

Ale najpierw o tym skąd się wziął ten pomysł

Rozwój moich zainteresowań zawsze był dla mnie istotny. Niezależnie od tego, na jakim etapie życia byłam i jak często zmieniały się moje pasje.  Iskra wyzwalana wraz z podejmowaniem nowych działań dawała mi ogromną ilość energii. Właśnie tego najbardziej brakowało mi na macierzyńskim. Im dalej w las, tym łatwiej było mi zrobić kurs online, czy przczytać coś, co mnie interesowało. Ale przez pierwsze trzy miesiące brakowało mi czegoś, co nadałoby „inny” sens mojemu życiu. I uważam, że właśnie instastories mogłyby być dla mnie idealnym rozwiązaniem dającym przestrzeń.

Pomysł darmowego Kursu fotografii zrodził się podczas mastermind’a   w którym biorę udział od początku października. Pod pieczą Kasi z Worqshop, wraz z dziewczynami (śledźcie je, bo naprawdę warto: @karkapisarka, @pozytywnieojedzeniu, @piktumi) szukałyśmy możliwości przekazywania fajnych treści oraz poszerzania swoich kanałów w mediach społecznościowych. Kiedy na forum padł pomysł kursu na stories wiedziałam, że to jest to!

Pierwsze trzy tygodnie poświęcimy na ogarnięcie technicznych aspektów robienia zdjęć, czyli…

Czas na tryb manualny!

Wspólnie poznamy tajniki przysłony, czasu naświetlania i ISO. Te tajnie brzmiące hasła nie będą już tylko zagadkami, ale dzięki małej pigułce wiedzy łatwo wpadną Wam do głowy.
W każdy piątek będziecie mogły rozwiązać quiz, który sprawdzi Waszą wiedzę, a jeśli tylko zrealizujecie zadania dodatkowe – wyślijcie do mnie swoje zdjęcia. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wspólnie ustalimy, który parametr ustawić w taki sposób, żeby uzyskać konkretny efekt.

Kolejne trzy tygodnie to bardziej praktyczne stories, czyli…

Chwyć za aparat i do dzieła!

Kolejne wtorki poświęcimy na światło, kompozycję oraz perspektywę. Będziecie już znały parametry, a dodając do Waszych umiejętności kilka wskazówek na temat praktyki gwarantuję, że osiągniecie piękne rezultaty. Do dzieła dziewczyny!

Gdzie znaleźć darmowy kurs fotografii? Instagram

Gdzie znajdę „ Fotografię w ciepłym kadrze”?

Całym cykl odbędzie się na moim Instagramie @wcieplymkadrze. Kiedy odnajdziecie mnie w profilach kliknijcie na kółeczko ze zdjęciem profilowym. To tam wyświetli się Wam treść danego dnia.

Czy treści pozostaną z nami na dłużej?

Każde instastories zapiszę w wyróżnionych tak, żeby osoba, która dołączyła do nas później, śmiało mogła wziąć udział w kursie. Tydzień po publikacji ostatniej lekcji, cykl zniknie z Instagrama.

A jeśli szukacie fajnego aparatu na początek to tutaj możecie przeczytać wpis o Pierwszym sprzęcie.

error: Zawartość zablokowana